На данашњој креативној радионици, ученици основне и средње школе окупили су се у зборници где су уз помоћ наставника и Сарадника за израду дидактичких средстава и помагала за децу израђивали честитке и поклоне поводом сутрашњег празника, 8. марта. Имајући у виду да је то један од празника којем се највише радују, баш због  тога што производе свог рада од срца дарују особама које највише воле, радионица је протекла и више него успешно а сви радови ученика стајали су током читавог дана изложени у зборници. Сутрадан су прослеђени оним посебним особама којима су намењени – мамама, сестрама, бакама ученика али и директорки, наставницама, васпитачицама, медицинским сестрама, куварицама, спремачицама и осталим запосленим дамама у школи.