Након што је премијерно приказан у Београду, ученици су са највећом пажњом пратили вести о новом домаћем филму о једном од њихових омиљених певача – „Недеља“. Гостовања глумаца у разним емисијама, трејлери, ништа од тога нису пропуштали, потајно се надајући да ће и сами моћи да погледају филм у неком од биоскопа.

Захваљујући биоскопу Рода Синеплекс, данас им се та велика жеља испунила! Једанаесторо ученика у пратњи четири васпитача, одмах након послеподневне ужине, упутили су се ка Бановом брду јер је у 17.30 почињала пројекција коју тако дуго прижељкују. Пажње није недостајало читава два сата трајања филма, а утиске након изласка из биоскопа не умемо преточити у довољно веродостојне речи. Одушевљење!

Велико хвала запосленима биоскопа Рода Синеплекс који су нас дочекали и угостили, неки од ученика по први пут су били у биоскопу и доживели искуство које ће сигурно памтити до краја живота. Надамо се поновном дружењу за неко наредно домаће остварење.