Ученице средње школе са подручја рада Текстилство и кожарство, у пратњи наставница теоријске и практичне наставе, посетиле су у петак 9. фебруара 2024. године овогодишњи Сајам текстила на Београдском сајму који се ове године под називом „Balkan Textile Fair“ одржава по једанаести пут у периоду од 8. до 10. фебруара.

Ученице су имале прилику да обиђу штандове 63. излагача из редова произвођача текстила из Турске, Кине, Индије, Португалије и Србије. Врхунске тканине, машине и опрема из текстилног сектора, трикотажа, предива, поставе, дугмад, налепнице од вате, торбе, каишеви и текстилне машине само су део асортимана који је био од великог значаја за ученице којима ће текстилство бити животни позив, па је ова посета била значајна за све њих.