У среду 27. децембра присуствовали смо свечаности поводом Дана општине Чукарица, којим се обележава 112. година постојања. Одржана је свечана академија у сали Театра на Брду уз присуство бројних званица а присутнима се обратио председник општине Срђан Коларић. Традиционално се сваке године на овој свечаности додељује награда “Матија Бан”, Чукаричанима који су дали посебан допринос развоју општине, а ове године добитник највишег признања општине је редовни професор Факултета за уметност и дизајн и академски сликар Саво Пековић. Поред ове, додељене су и награде за “Најбољег полицајца” и “Најбољег ватрогасца”, па су ова ласкава признања припала Александру Нешићу, службенику Полицијске станице Чукарица и Ивану Спасојевићу, ватрогасцу Ватрогасно-спасилачке јединице Кошутњак. На овај начин Општина Чукарица упућује захвалност припадницима ватрогасне и полицијске станице за учињена дела за очување безбедности и сигурности Чукаричана, а награде је уручила председница Скупштине општине Чукарица Лидија Јовановић.

У културно-уметничком програму учествовали су ученици Музичке школе „Ватрослав Лисински“ и Центар за очување традиционалне културе „Десанка Ђорђевић“. Наша школа имала је свој изложбени штанд у холу општине, где су ученици и запослени излагали радове ученика настале на практичној настави у школским радионицама на сва четири подручја рада.