Tрадиционална празнична манифестација „Дечја Нова година“ сваке године одржава се у осам београдских општина, а ове године програм је одржан и у ОШ „Доситеј Обрадовић“ у чукаричком насељу Умка. Организатори манифестације која је део програма Београдска зима су традиционално Град Београд, Дечији културни центар Београд и Позориште лутака „Пинокио“, уз подршку Градске општине Чукарица.

У дворишту школе одржан је музички програм уз учешће Леонтине Вукомановић са хором ОШ „Доситеј Обрадовић“, уз диригентску пратњу Виолете Ненадић. Млађи основци имали су прилику да уживају у дечијој позоришној представи под називом „Тужни псић“ коју су одиграли глумци Позоришта лутака „Пинокио“.

Наши ученици су у пратњи запослених присуствовали овој манифестацији, а у име Градске општине Чукарица присуствовао је Миљан Ћеранић и члан Већа Градске општине Чукарица за образовање и вере.