Након краћег јесењег распуста који су ученици провели код куће, са својим породицама, повратак у школу и интернат обележили смо на најлепши могући начин – одласком са ученицима у Музеј илузија у пратњи васпитача у поподневним часовима. Повод да баш данас посетимо овај по много чему посебан музеј био је обележавање Светског дана доброте и љубазности, због чега су композитор Александар Симић и ансамбл Серафими одржали и концерт за све присутне у музеју, након чега су ученици уживали у чаролијама музејских експоната.

Након што су испитали, опипали, испробали све изложене трикове и илузије, у пратњи васпитача ученици су обишли и знаменитости ужег језгра Београда: зграду Народне скупштине, Пионирски парк, Стари и Нови двор, након чега су се упутили на ручак у свим ученицима омиљеном „Меку“.

Порука и поука данашњег дана дуго ће се памтити:
Будимо љубазни према другима, јер наше мало некоме може значити много. 🙂

Погледајте у галерији како смо се провели током данашњег дана.