Понос је мала реч!
Екипа женске одбојкашке репрезентације Србије у којој учествују Зорица Стаменковић, матуранткиња средње школе и Марија Стаменковић, бивша ученица наше школе, као и наставница физичког васпитања Анђелка Бранковић и наставница Александра Пајовић Слијепчевић као тренери репрезентације, освојила је златну медаљу на Специјалној Олимпијади која се одржава у Берлину. Након седам дана такмичења, 17 одиграних утакмица, пуно труда, зноја и суза, наше девојке у неизвесној борби у финалу освојиле су злато против екипе из Италије, чиме су постале шампионке света!

Припреме репрезентације за овај велики светски догађај трајале су током читаве године а девојке су у Немачку отпутовале 13. јуна, започевши авантуру обиласком Ерлангена и Нирнберга, упознавањем и дружењем кроз спортске активности, игру и плес са осталим екипама из других земаља. На овогодишњој Специјалној Олимпијади која се од 17-25. јуна 2023. године одржава у Берлину, поред Специјалне Олимпијаде Србије учествује још 170 земаља и преко 7000 спортиста, што успех наших девојака чини огромним!

ЧЕСТИТАМО и БРАВО!

Погледајте како је изгледао боравак на Олимпијади у галерији одабраних фотографија испод чланка.