За матуранте основне и средње школе данас је организована посета излетишту Забран.
Овај дуго ишчекивани дан започели смо свечаним ручком у ресторану „Три Лепе“, где нас је дочекао власник Данијел Дача Куборовић који је за ученике са својим запосленима приредио најтоплију добродошлицу и постао пријатељ школе за многе године, на чему се од срца захваљујемо!
Након ручка, у пратњи васпитача ученици су се упутили у истраживање овог својеврсног споменика природе окруженог нашом лепом Савом, густом забранском шумом, трим стазом и шеталиштем дуж обале реке, али је највише интересовања изазвао Авантура парк, где смо се за крај сви заједно забавили након шетње.

Нешто пре вечере вратили смо се у школу пуни утисака које ће ученици препричавати у наредним данима, све до уторка када их очекује оно главно, за шта се припремају читаве године – матурска свечаносг у школи!