У четвртак 28. септембра 2021.године Јавно предузеће „Србијашуме“ донирало је 40-ак одраслих садница различитих врста украсног жбуња нашој школи и 20-ак мањих садница украсног шибља.

Радници тог предузећа су уз помоћ наших ђака истоварили саднице из мањег камиона у цвећарску радионицу и на одређену локацију у школском дворишту, одакле ће се после саднице  посадити у садне јаме. У питању је десетак већих садница врсте Berberisthunbergii”, 10-ак садница врсте „Thujaocidentalis”, исто толико садница врсте “Prunuslaurocerasus”, 10-aк садница “Yucca filamentosa”, као и двасетак мањих садница Тунбергове жутике.

Наставници из цвећарске радионице су направиле план садње ових биљака који ће се и реализовати наредних дана.