Овогодишњи Светски дан чистих планина који се обележава 26.09.2021. године, због епидемиолошке ситуације и техничких могућности обележен је ове године у кругу школе дан касније, 27.09.2021. године. Овај еколошки важан дан смо обележили у виду акције чишћења школског дворишта.

Наставници, ученици, чланови еколошке секције су се врло темељно посветили чишћењу дворишта, уклањању отпада, скупљању сувог лишћа. Вредни чланови еко секције као и остали учесници у акцији су уклањали коров са стаза, из ружичњака и из жардињера.

Алат и прибор за рад су им обезбедили наставници из цвећарске радионице, који су се такође са својим ученицима прикључили овој акцији чишћења школског дворишта. Након исцрпљујућег рада наставници су са ученицима, уз заслужене сокиће,  уживали у похвалама осталих наставника и ученика због свог очигледног учинка. Школско двориште је након ове акције деловало много уредније и лепше.

Више фотографија можете погледати у галерији испод чланка.