Наш колега Бранко Хрњаз који у школи ради као групни васпитач ученика на интернатском смештају, у недељу 23. априла 2023. године истрчао је полумаратон са Павлом Мировићем, шеснаестогодишњим дечаком са аутизмом.

Павле Мировић је шестаестогодишњи дечак са којим наш Бранко тренира већ дуже време, неколико пута седмично. Данас су заједно трчали Београдски полумаратон и на циљ су стигли за 2 сата и 24 минута. Павле је тако у своју атлетску каријеру, после Дунавског полумаратона у Апатину када је у нашој земљи постао први дечак са аутизмом који је истрчао трку од 21,1 километар, уписао и београдску деоницу.

Како нам је рекао наш Бранко Хрњаз, Павле је истрачао солидно време иако је имао и мали пех:

– Пукао му је жуљ на нози на 17. километру али није одустао, већ је трчао до краја са газом коју му је докторка ставила успут. Ово му је друга трка полумаратон коју је трчао у конкуренцији сениора и професионалаца. У Апатину је имао боље време 2 сата и 1 минут, али не одустајемо. Тренирамо даље, а циљ нам су и маратони.

Честитамо Павлу на овом великом успеху!
Мало је рећи да смо на Бранка поносни и радујемо се новим великим делима, знамо да ће их бити.