Након што се завршила свечаност поводом обележавања Нове године, где је сценографију за новогодишњу приредбу красила и природна јелка коју је у претходним данима ученицима школе донео Звездан Брадић испред Црвеног крста Чукарица, ученици су реализовали идеју да јелку сачувају што дуже – тако што ће је посадити у дворишту школе, где је и њено природно станиште.

Током поподнева, уз помоћ васпитача, ученици су најпре пажљиво бирали место где ће овај њима значајан поклон добијати пуно пажње током целе године, а затим су је извадивши бусен из велике саксије, пресадили тик уз улазно степениште на дворишту школе где ће је свакодневно посматрати и обилазити. Договорено је и да се након распуста, у школској радионици изради и таблица са именом за јелку – „Звезданова јелка“.