Дана 16.11.2022. године у организацији Савеза удружења учесника омладинских радних акција Србије – СОРAС,  у оквиру пројекта  „Креирај и уживај“  а у сарадњи са Градом Београдом – Секретаријат за спорт и омладину, реализована је заједничка садња предвиђеног садног материјала са ученицима ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Умке.

У периоду од 9.00-11.00 часова ученици наше школе посетили су ОШ „Доситеј Обрадовић“ на Умци где су учествовали у организованим заједничким  играма спретности, окретности и другим вештинама.

Од 11.00-12.00 часова у нашој школи реализована је заједничка ликовна радионица израде декорација за учионицу – рециклажа старих кишобрана  „Годишња доба“.

У дворишту обе школе, након реализованих активности, извршена је заједничка садња садног материјала.