Манифестација „Васкрс код Храма“ одржава се у периоду од 16. априла до 1. маја 2022. на платоу испред Храма Светог Саве у Београду, у организацији Мреже за развој спортских едукативних и забавних манифестација – Сезам.

У суботу 16. априла 2022. године одржана је традиционална изложба празничних рукотворина испред храма Светог Саве у којој је учешће имало 16 основних школа са територије Града Београда, међу којима је била и наша школа. На бројним штандовима могао се видети веома креативан материјал попут украсних свећа, сапуна, фигура од глине, цветних аранжмана, венчића и др. Тема предстојећих празника се провлачила кроз већину декоративних предмета, па се могло видети пуно украшених јаја, кока, зека, пилића направљених од разних материјала. Наставници и ученици наше школе са својим експонатима нису заостајали у креативности, па је сваки смер имао интересантну понуду на изложби која је током читавој дана била веома посећена.