Камп репрезентативних спортиста и припрема репрезентације Специјалне Олимпијаде Србије за предстојеће Зимске Олимпијске Игре Специјалне Олимпијаде, које ће се одржати у Казању у Русији, реализован је од 24-27.09.2020. године у Крагујевцу.
​Зимске Игре Специјалне Олимпијаде су највеће и најзначајније спортско такмичење за спортисте са интелектуалном ометеношћу, а одржавају се сваке четврте године. У години када се одржавају, ове Игре су највећи спортски догађај на свету.
​Репрезентација Специјалне Олимпијаде Србије одлази на ове Игре уз пуну подршку Министарства омладине и спорта Владе Републике Србије.
На овом кампу ичествовале су две ученице наше школе, Марија Стаменковић и Зорица Стаменковић, као и два наставника Александра Слијепчевић и Анђелка Бранковић.