Дан посвећен особама са инвалидитетом установљен је 1992. године, када је Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се све земље позивају да обележавају тај дан с циљем да се унапреди и омогући особама са инвалидитетом једнако уживање људских права и равноправно учешће у друштву.

Поводом обележавања Међународног дана особа са инвалидитетом, у уторак 3. децембра 2019. године представнице удружења Унија жена Чукарице посетиле су нашу школу. Током обиласка, упознале су се са радом наше установе и оствариле топао и емотиван контакт са ученицима кроз учествовање у неким од уобичајених дневних активности, а нису изостали ни пригодни поклони. У дружењу са малишанима, заједно са активисткињама удружења, учествовала је и Мирјана Станковић.

Непосредно, топло и веома емотивно дружење, прерашће, верујемо, у редовне сусрете како су пожелеле активисткиње удружења Унија жена Чукарице, али и ученици наше школе.