ОИСШ „Жарко Зрењанин“ била је домаћин XXI Републичког такмичења у знању и вештинама за ученике смера Пољопривреда, производња и прерада хране, образовни профил цвећар-вртлар. Учествовали су средњошколци из седам градова Србије, међу којима је био и ученик наше школе Милан Глушац.

Надметање које се састојало из теоријског и практичног дела одржано је у учионици Зоолошког врта на Палићу. Учесници су након кратког теста имали задатак да у три саксије посаде саднице бегоније, а њихову спретност и прецизност, као и постигнуту естетику, оцењивао је четворочлани стручни жири. Нису имали велику трему јер су се темељно припремали, прижељкујући висок пласман.

Након такмичења, које се одвијало под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја, уследио је обилазак Зоолошког врта, као и заједнички ручак када су подељене дипломе овогодишњим најбољим цвећарима и вртларима.

Ученик наше школе Милан Глушац освојио је прво место, честитамо!