Од маја до септембра 2018. године, наша еко-школа учествовала је у пројекту „Свет који инспирише“ подржаном од стране C&A фондације, а у организацији Амбасадора одрживог развоја и животне средине.

Пројекат је замишљен тако да подржи поновну употребу текстилног отпада. Укупно 40 еко-школа је дало свој допринос пројекту, што кроз прикупљање текстилног отпада, што кроз његову поновну употребу за израду разних предмета. У нашој школи прикупљен и из донација допремљен текстилни отпад, послужио је за израду дидактичког материјала, познатијег као „Тиха књига“.

На добротворној изложби на Ади циганлији, излагало је више еко-школа које су учествовале у пројекту, а посетиоци су могли да добију предмете израђене од текстилног отпада у замену за скромну донацију школама излагачима.