Ученици наше школе већ пету годину учесници су Евролигиног „ONE TEAM“ програма са партнером КК „Црвена звезда“.
Програм се реализовао у оквиру петогодишњег рада кроз кошаркашке тренинге са тренерима и првотимцима КК „Црвена звезда” Бранком Лазићем, Немањом Дангубићем и Луком Митровићем. Поред тренинга кошарке, организоване су и креативне радионице писања, цртања и бојења.
Циљ овог програма је омогућавање интеграције особа са сметњама у развоју у редовну популацију а сам концепт програма је да се они мотивишу користећи кошарку и креативне радионице као алате.

Наши ученици имали су прилику да се друже и играју кошарку на обновљеним теренима на Калемегдану са кошаркшима Реала, Фенербахчеа, Жалгириса и ЦСКА који су учесници овогодишњег „Final Four“ такмичења.
Сам врхунац овог великог пројекта било је гостовање наших ученика и спортиста на финалној утакмици Евролиге, Фенербахче – Реал у Штарк Арени у Београду, када су девојчице и дечаци ученици наше школе пред почетак утакмице изашли на терен где су се поздравили и сликали са овим великим спортистима.