Други Сабор човекољубља Србије, у организацији Црвеног крста Чукарица и Градске општине Чукарица одржан је у суботу 03. јуна 2017. године у Општини Чукарица. Већ традиционална манифестација, окупила је бројне установе социјалне заштите, домаће и међународне хуманитарне организације, удружења, школе, али и друштвено одговорна предузећа и компаније, спремне да помогну и искажу човекољубље.

Овогодишњи Сабор човекољубља Србије отворио је министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић. Изразивши захвалност општини Чукарица и председнику општине Срђану Коларићу на организацији ове јединствене манифестације, министар је рекао да му је драго што је Чукарица покренула Сабор и да је битно да се на оваквим манифестацијама окупи што више организација и појединаца који су спремни да помогну. Присутне је поздравио председник општине Чукарица и председник организационог одбора Срђан Коларић истакавши да је прошлогодишњи Сабор показао да човекољубља и солидарности има пуно међу нашим људима и да су спремни да помогну увек када је потребно. Отварању другог Сабора човекољубља присуствовали су председник Црвеног крста Чукарице Биљана Митровић, секретар Црвеног крста Звездан Брадић, руководство општине Чукарица, народни посланик Владимир Орлић, глумац и волонтер Црвеног крста Александар Дуњић, представници школа и организација.

Директорка наше школе Љиљана Вукошић примила је награду „Чари човекољубља“.