Влада Републике Србије донела је одлуку да због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи привремено обустави непосредни образовно-васпитни рад у основним и средњим школама. Привремено обустављање непосредне наставе у школама не значи и обустављање образовно-васпитног рада са ученицима, а Министарство просвете, науке и технолошког развоја припремило је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима, кроз остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину како би се остварило право ученика на образовање.

Почетак реализације образовно-васпитног рада учењем на даљину је 17. март 2020. године.

НАСТАВНИ МАТЕРИЈАЛ ЗА УЧЕЊЕ НА ДАЉИНУ – Средња школа

УПУТСТВО: За приступање наставном материјалу, кликните на линк са називом наставне јединице. Отвориће Вам се нови прозор у коме ће бити приказан документ са наставним градивом. Уколико желите да сачувате материјал за офлајн учење, када се документ отвори на новој страни кликните на симбол стрелице окренуте ка доле (налази се у горњем десном углу), што ће Вам омогућити преузимање материјала на рачунар/телефоон/таблет за касније коришћење када нисте онлајн или желите да обновите градиво. Сав материјал прилагођен је из оригиналних презентација у документ који је направљен тако да се може отворити на свим уређајима.

• СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

19.03.2020. у 20 часова –  „Госпођа Министарка“, комедија Бранислава Нушића у режији Јагоша Марковића. трајање 2 сата и 30 минута на званичној страници Народног позоришта

• ТЕКСТИЛСТВО И КОЖАРСТВО

Машине и алати – 1. година