Дана 18.11.2019. године представнци наше школе обишли су Манастир Свете Петке у Извору, а такође и дом за децу и одрасле особе са сметњама у менталном и физичком развоју који се налази у окриљу манастира. Том приликом су поразговарали са монахињама које се старају о штићеницима дома, разменили нека искуства у раду, упознали их са темом којом се наша школа представила на стручном скупу Дани дефектолога 2019 на Златибору – „Улога и значај веронауке у специјалној едукацији и рехабилитацији“, а такође и подсетили на сличности у самим почецима рада ове две установе. Затим је уследио обилазак самог манастира и његових просторија уз неизбежно гостопримство и срдачан пријем монахиња. Посебно су их обрадовали радови наших ученика који ће, како су нам рекле, имати своје место у изложбеном делу.