Дечији Филмски фестивал „Кидс фест“ настао је 2004. године, са жељом да деци пружи нова искуства и знања из области филма. Ове године одржан је 14. по реду фестивал, са жељом да се код што већег броја деце развије свест и култура одласка у биоскоп.

На фестивалу се приказују најквалитенија филмска остварења из целога света за децу предшколског и школског узраста: играни, анимирани , документарни, 3Д филмови. Најмлађи љубитељи седме уметности широм Србије у прилици су да гледају занимљиве филмске премијере анимираних, играних и документарних филмова.

Петнаесторо ученика наше школе, у пратњи наставника, посетило је биоскоп Сине Гранд у Капитал парку у Раковици и том приликом уживало у 3Д пројекцији цртаног филма „Мисија Катманду – авантуре Нели И Сајмона“.