Дан климатских промена је у школи обележен уз подршку Завода за заштиту природе Србије.

Стручњаци из ове институције су посетили школу и одржали радионицу на којој су ученици упознати са разноврсним светом природе у Србији, као и карактеристикама екосистема на различитим подручјима наше земље (са нагласком на утицај глобалних и локалних климатских промена на те еко-системе).

Ученици су имали прилике да виде и додирну препариране узорке животињског света и да кроз игру науче нове чињенице о свету који нас окружује. На крају посете школи, добили смо постере флоре и фауне Србије, као и Црвену књигу заштићених биљних врста на тлу Србије, како бисмо могли, у будућности, да заснујемо мали ботанички врт заштићених врста у школском дворишту. У том подухвату нам је обећана помоћ стручњака ЗЗПС-а.