Београд постаје дечја престоница Европе сваке године од 2. до 5. октобра.
Међународни сусрет деце Европе 48. „Радост Европе“ у Београду је и ове године под слоганом „Свако дете има крила“ окупити више од 500 деце из 17 различитих земаља. Учествујући у манифестацији, деца добијају могућност да успоставе трајна пријатељства.
Дечји културни центар Београд, под покровитељством Градске управе града Београда и Секретаријата за културу, организатор је сусрета деце из 16 земаља Европе и делегације деце из Кине.
У оквиру манифестације представили су се и ученици наше школе. Својом драмско-рецитаторском тачком „Тишина у души“, као једном од три изабране тачке на Смотри вољеном граду, отворили су трећи дан манифестације у Дечјем културном центру Београда. Након њих представили су се и бројни дечји оркестри, хорови, фолклорни и плесни ансамбли из гостујућих земаља.

Тачку наших ученика можете погледати у видео прилогу.